Keikat ja konsertit »»»

Keikat ja konsertit

Kuopiossa riittää elävän musiikin ja muun esittävän taiteen tarjontaa. Moneen makuun live-meininkiä tarjoavat niin pubit kuin ohjelmaravintolatkin. Tässä muutama poiminta lähiaikojen keikkatarjonnasta.

Henry´s Pub

www.henryspub.net

29.9. Olavi Uusivirta, Paul Elias

11.10. Mokoma

12.10. Paperi T, Ruusut

19.10. Turmion Kätilöt

20.10. Shiraz Lane

26.10. Yona

27.10. Omnium Gatherum, Rytmihäiriö

1.11. Suistamon Sähkö

2.11. Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus

3.11. Sara

7.11. Freak Kitchen (SWE)

10.11. Lost Society, Brainthrash

16.11. Maj Karma

22.11. Steve´n´ Seagulls

30.11. Kotiteollisuus

1.12. Stam1na

5.12. Gasellit, Pesso

7.12. Wolfheart

8.12. Rättö & Lehtisalo, Aavikko

15.12. Mira Luoti

19.1. Musta Paraati

9.2. Pää Kii


B & J’s Livingroom

www.facebook.com/bjslivingroom/

6.10. Jukka Nissinen

13.10. Jukebox

20.10. Juho Kela

27.10. Emma Paavilainen

3.11. Jasa & Immeinen

10.11. Perpetual Rage

17.11. Juho Kela

24.11. Juho Kela

1.12. Juho Kela

8.12. Juho Kela


Kummisetä

www.kummiseta.com

5.-6.10.   Urkki Orkestereineen

12.-13.10.  Zanna

19.-20.10.  Rytmikone

26.-27.10.  Deux Pernod


Kings Crown

www.kingscrown.fi

28. 9. Piano Bar -Jone Sallanen

29. 9. Roosa & Jyri duo

6. 10. Roosa & Jyri duo

12. 10. Papa’s Paradise

13. 10. Papa’s Paradise

19. 10. Pawe Band

20. 10. Henna ja Tomi – Duo

26. 10. Prison Field Soulband

27. 10. Prison Field Soulband

2.11. Papa’s Paradise

3. 11. Papa´s Paradise

7.11. Jazz&Blues-jamit

8.11. Savonia Singer’s Night

9.11. Henna & Tomi -duo

10.11. Jukebox

16.11. Pawe Band

17.11. Oi Mikä Ihana Ilta

24.11. Roosa & Jyri duo

30.11. Unit4You

1.12. Mikko Mouhijärvi Blues Band

5.12. Jazz&Blues-jamit

7.12. Piano Bar – Jone Sallanen

 


 


Kunnonpaikka

www.kunnonpaikka.fi

5.10. Heidi Pakarinen & Karavaani

6.10, Kunnon House Band

12.10. Helminauha

13.10 Kunnon House Band

19.10 Rainer Bollström & Graniitti

20.10 Kunnon House Band

26.10 Nina Åkerman & June Band

27.10 Tommi Soidinmäki & Jarno Itkonen


Pannuhuone

www.pannuhuone.ravintolamestarit.net

27.9. Jarkka Rissanen & Sons of the Desert

29.9. LIVE-karaoke

5.10. Catself

6.10. MirkaKaarina

11.10. Laura Moisio

18.10. Muuan Mies

19.10. Markus Petsalo

26.10. Olohuone jazz band

2.11. Humu-Klubi

8.11. Kanerva

16.11. Ville Leinonen

22.11. Viitasen Piia

23.11. Dave Forestfield Band

13.12. Topi Saha

21.12. Humu-Klubi

28.12. Olohuone Jazz Band

 

 


Ottopoika

www.ottopoika.fi

13.10. Block Buster acoustic

26.10. Gutalax / Cannibal Accident / Cumbeast

9.11. Tocornal

17.11. Return of Winterwolf, w/guests Solothus, Proscription

24.11. Kuolemanlaakso & Messiah Paratroops

 


Rauhalahti

www.rauhalahti.fi

26.9. Tommi Sodinmäki & Vastakaiku

28.9. Saija Tuupanen & eXmiehet,

Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

29.9. Taikakuu, Hurma, Tanssiorkesteri Polte

5.10. Markku Aro & Diesel

6.10. Lemmenlautta

10.10. Lasse Hoikka &Souvarit

12.10. In the Mood & Suvi Karjula

13.10. Uhkapelurit

17.10. Kalle Kaaja ja Antti Tammilehdon orkesteri

19.10. Myrskytuuli

20.10. Onnentähti

22.10. Huttuset

24.10. Finlanders

26.10. KinoJake

27.10. Reeta & Lumo

29.10. Huttuset

31.10. Jaana Sassali & Jarno Kokko

2.11. Neljänsuora

3.11. Teemu Harjukari & Taivaanrannan maalarit

5.11. Huttuset

7.11. Tomi Markkola & Fernet

9.11. Hall of fame DJ Nite ja DJ Ismo

10.11. Danny

12.11. Huttuset

14.11. Leif Lindeman & Avec

16.11. Taikakuu

17.11. Janne Tulkki & Tulinen Sydän

19.11. Huttuset

21.11. Antti Huovila

23.11. Teemu Roivainen & Energia

24.11. Aikakone

26.11. Huttuset

28.11. Pekkaniskan Pojat

30.11. Saija Tuupanen & eXmiehet

1.12.  Ressu Redford 35 v juhlakiertue. DJ Ismo.

3.12. Huttuset

5.12. Jonna Ortju & Namu

7.12. Hurma

8.12. Marita Taavitsainen & Koivu

12.12. Heidi Pakarinen & Karavaani

14.12. Eija Kantola & Omega

15.12. Happoradio

19.12. Raikut lavalla

26.12. Pepe Enroth & Caravan

29.12. Ilkka Hakala & Sonetti

31.12. Bilebändi Aava


Iso-Valkeinen

www.isovalkeinen.com

13.10.Heidi Pakarinen & Karavaani

20.10 Virpi Piippo yhtyeineen

26.10. Teemu Roivainen & Energia

27.10.Jarkko Honkanen & Taiga

3.11. Charles Plogman & Rosette

9.11. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

10.11.Benjamin Enroth & Veijarit

16.11. Rakkauden Ammattilaiset

17.11. Agents & Vesa Haaja

23.11. Tomi Markkola & Fernet

24.11.Tarja Lunnas & Rosso

30.11. Leif Lindeman & Amore

1.12. Markku Aro & Diesel

7.12.Janne Tulkki & Tulinen Sydän

8.12.Nina Åkerman & Onnentähti

15.12.Teuvo Oinas & Kiintotähti

26.12.Aki Samuli & Fantasia

31.12. Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot


 

Ohjelmaravintola Maxim

www.maximkuopio.fi

29.9. Divet Show
5.10. Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
27.10. V5-Tribute to Toto
2.11. Sir Elwood Duo
17.11. Joni Pakanen
24.11. Mikko Vaismaa
1.12. Sani
14.12. Younghearted
15.12. Maija Vilkkumaa


 

Tahko, Piazza

www.piazzatahko.fi

16.11. Neon 2

23.11. Irina

24.11. Mofo Jones

30.11. Virve Rosti

1.12. Blaster

7.12. Evelina

8.12. Reino Nordin


Tahko, Kunkku

www.syvarinkunkku.com

16.11. Kake Randelin

23.11. Petri Nygård


Bar Kaiku, Nilsiä

www.barkaiku.com

20.10. Duo Kookos

 

Oikeudet ohjelmanmuutoksiin pidätetään.

Vinkkaa tapahtumasta

* Vaadittava tieto