Keikat ja konsertit

Kuopiossa riittää elävän musiikin ja muun esittävän taiteen tarjontaa. Moneen makuun live-meininkiä tarjoavat niin pubit kuin ohjelmaravintolatkin. Tässä muutama poiminta lähiaikojen keikkatarjonnasta.

Henry´s Pub

www.henryspub.net

28.6. Laulurastas + Selecta Andor

29.6. Martti Servo & Napander

6.7.   Mann gegen Mann plays Rammstein

12.7. Lasten hautausmaa

20.7. Eläkeläiset

2.8.   Machinae Supremacy

3.8.   Hot Kommunist (EST), Mustelma, The Cotards

9.8.   Stepa

31.8. Wolfheart

5.10. Ellinoora

12.10. Jesse Markin

Kummisetä

www.kummiseta.com

Bändit kesätauolla

Kings Crown

www.kingscrown.fi

15.6. Juice-ilta

3.8. King´s House Band

17.8. Pianisti Jone Sallanen

31.8. Papa´s Paradise

7.9. Simeoni Julkunen

14.9. Nuhapumppu

21.9. King´s House Band

28.9. Pianisti Jone Sallanen

5.10. Juha

19.10. Viimeiset vieraat

26.10. Vuoroveto

9.11. Papa´s Paradise

16.11. King´s House Band

14.12. Papa´s Paradise

Kunnonpaikka

www.kunnonpaikka.com

7.6.    Uhkapelurit

14.6. Jussi Ropponen Trio

21.6. Harri Kuokkanen & Kunnon Houseband

Pannuhuone Gust.Ranin

www.pannuhuone.ravintolamestarit.net

15.6. Funk Lounge

27.6. Julye Blom

29.6. Kaksinen el clasico

5.-6.7. Kuopio Funk Fest

16.7. Astro Can Caravan

17.7. BarokkiKuopion iltaklubi: Tavallinen peili

26.7. Lohkare

9.8. Dear Moon

16.8. Aavikko

22.8. Pekko Käppi & KHHL

24.8. Toistuvat Yllätykset

5.9. Unya

14.9. M

Café Satama

19.7. Mane K.Set

26.7. Huuma Duo

27.7. Mane K.Set

Sataman Helmi

www.satamanhelmi.fi

7.6.   Viimeiset Vieraat

14.6. Duo Kookos

15.6. Duo Kookos

28.6. Rakkauden Ammattilaiset

29.6. Rakkauden Ammattilaiset

3.7.   Rakkauden Ammattilaiset

5.7.   Rakkauden Ammattilaiset

6.7.   Rakkauden Ammattilaiset

12.7. Henna&Tomi duo

13.7. Block Buster acoustic

19.7. Katupojat duo

20.7. Katupojat duo

26.7. Dave Forestfield

27.7. Dave Forestfield

3.8.   Kaksinen Band

9.8.   Soittorosvot

10.8. Soittorosvot

Wanha Satama

14.6. Rock´n Roll Sensation feat.Olli Herman

15.6. Francine

21.6. Jannika B

22.6. Irina

13.7. Abreu

20.7. Ida Paul & Kalle Lindroth

27.7. Jukka Poika

Albatrossi

www.ravintolaalbatrossi.fi

7.6. Aikakone

14.6. Rony Rex & Spinny

12.7. Olavi Uusivirta

Ottopoika

www.ottopoika.fi

30.8. MaidenFest 2019

Rauhalahti

www.rauhalahti.fi

5.6. Teuvo Oinas & Kiintotähti

7.6. Nina Åkerman & Onnentähti

8.6.  Markku Uhlbäck

12.6.Reeta & Lumo

14.6. Antti Ahopelto & Etiketti

15.6.  Vallu Lukka & Groove President

19.6.  Harri Nuutinen & Tanssin taika, Karanos

21.6.  Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri

26.6.  Antti Raiski & Sesam

28.6.  Helminauha

3.7.    Mervi Kovero & Riskit herrat

5.7.    Kinojake

10.7.  Kaiho

12.7.  Tanssiorkesteri Weranta

17.7.   Onnenkerjäläiset

19.7.   Patajätkä

24.7.   Jarkko Honkanen & Taiga

26.7.   Jyrki Nurminen & Sävel

31.7.   J.Eskelinen

2.8.     Aki Hietala & Norolan Pojat

7.8.     Finlanders

9.8.     Armi Tenkula & Afrikan Tähti

14.8.   Tangokuninkaalliset 2019

16.8.   Tanssiorkesteri Polte

17.8.    Marko Haavisto & Poutahaukat

21.8.    Pekkaniskan Pojat

23.8.    Lemmenlautta

24.8.    Tanssiorkesteri Ässät

28.8.    Leif Lindeman & Amore

30.8.    Läpivalaisu

31.8.    Kari Hirvonen yhtyeineen

Ohjelmaravintola Maxim

Katso ohjelmisto verkkosivulta www.maximkuopio.fi

Tahko, Piazza

www.piazzatahko.fi

20.-22.6 Piazzan Juhannus:

20.6. Töölön Ketterä & Rony Rex  -TALLI & DJ Eeverest

21.6. InstaGlamour & DJ Eeverest

22.6. InstaGlamour & DJ Eeverest

29.6. Jimmy Cola

Tahko, Kunkku

www.syvarinkunkku.com

20.6. Bilebändi Soviet Onion

21.6. Bilebändi Soviet Onion

22.6. Dj Suvi Pitkänen

6.7. Touho Serkku & Tonnin Stiflat Plays Rock N’ Roll

13.7. Waahtobileet

20.7. Hausmylly

24.8. Jukka Poika

7.9. Peer Günt 20€

21.9. Erotic Night 8€

28.9. Oktober After Ski

 

 

Oikeudet ohjelmanmuutoksiin pidätetään. Myös keikkapaikkojen omaa ilmoittelua kannattaa silmitellä!