Keikat ja konsertit

Kuopiossa riittää elävän musiikin ja muun esittävän taiteen tarjontaa. Moneen makuun live-meininkiä tarjoavat niin pubit kuin ohjelmaravintolatkin. Tässä muutama poiminta lähiaikojen keikkatarjonnasta.

Henry´s Pub

www.henryspub.net 

 

22.3. Jarkko Martikainen & Luotetut miehet

23.3. Sini Yasemin

29.3. Twin Peaks With Gasthaus Orkesteri

30.3. Asa + Band

5.4. Against it all, No way, Kätfish

6.4. Iisa

10.4. Beast In Black

11.4. Wigwam Experience

12.4. Heikki Kuula

13.4. Cleaning Women

18.4. Ursus factory, Sepi Kumpulainen Duo

19.4. J.Karjalainen

20.4. Pekkko Käppi + KHLL

21.4. Pauliina Kokkonen, Ylva Haru

27.4. Neov

B & J’s Livingroom

www.facebook.com/bjslivingroom/

13.4. Bluesberries

20.4. Reetta Karhunen

26.4. Juho Kela

27.4. Vieraankylän Pojat

Kummisetä

www.kummiseta.com

22-23.3.            Tytti ja Pari muuttujaa

28-29.3.            Uhkapelurit

5-6.4.                Kapteeni Koukku ja Onnen onkijat

12-13.4.            Grapevine Pipers

20.4.                 Choirboys’s Delivery

26-27.4.            Jezzband

30.4-1.5.           Katupojat

3-4.5.                 Overcover

10-11.5.             Casey’s Case Band

17-18.5.            Rytmikone

24-25.5.            BackBeat

31.5-1.6.           Rock Circus Sipola

Kings Crown

www.kingscrown.fi

 

23.3. Juice-ilta

30.3. Papa´s Paradise

6.4. Henna ja Tomi -duo

11.4. Savonia Singer´s Night

13.4. Papa´s Paradise

27.4. House Band

30.4. Prison Field Soul Band

11.5. Unit 4 You

18.5. House Band

25.5. Papa´s Paradise

Kunnonpaikka

www.kunnonpaikka.fi

 

22.3. Hurma

23.3. Erkki Räsänen

28.3. Anssi K.Laitinen

29.3. Mäkki&Lamourettes

30.3. Kunnon House Band

5.4. Eki Jantunen & Mutkattomat

6.4. Sami Rosholm & Casanova

11.4. Anssi K.Laitinen

12.4. 70-80-luvun Suomi-Iskelmäviikonloppu,

Tiina Räsänen/Aki Hietala & Kunnon Houseband

19.4. Kari Vepsä

20.4. Kunnon House Band

26.4. Pepe Enroth Caravan

27.4. Kunnon House Band

2.5. Unto Monosta Muistellen -konsertti

3.5. Dry Capri Duo

4.5. Kunnon House Band

10.5. Minna Äikäs Band

11.5. Ajansävel-duo

17.5. Ari Lavu & Wireorkesteri

24.5. Juhamatti & Rosalie

25.5. Anna Hanski

31.5. Hannu Mustonen & Veijarit

Pannuhuone Gust.Ranin

www.pannuhuone.ravintolamestarit.net

 

22.3. Indiedisco

23.3. Jytää & Iskelmää

28.3. Sagolik

29.3. LiveKaraoke

5.4. Humu-klubi

6.4. Katu Kaiku

11.4. Kielo Kärkkäinen

12.4. Indiedisco

13.4. Jytää & Iskelmää

26.4. Olohuone jazz band

27.4. Funk Lounge

3.5. Club Equinox – DJ´s Carlo Rossi & Juicy L

10.5. Indiedisco

11.5. Jytää & iskelmää

17.5. Korvaboosti festivaali

18.5. Funk Lounge

24.5. LiveKaraoke

31.5. Humu-klubi

1.6. Tunteet-organisaatio

Ottopoika

www.ottopoika.fi

 

23.3. Lantern, Obcasus

6.4. Terve Hulluus, Flippipuisto, The Boasters

18.4. Kaiser + Scarlet

27.4. Lazy Bonez

Rauhalahti

www.rauhalahti.fi

 

22.3. Lemmenlautta

23.3. Sari Hellsten & Succee

25.3. Huttuset

27.3. Antti Ahopelto & Etiketti

29.3. Kake Randelin & Company

30.3. Petri & Pettersson Brass,

Rakkauden ammattilaiset

1.4. Huttuset

3.4. Charles Plogman & Rosette

5.4. Heidi Pakarinen & Karavaani

6.4. Johanna Debreczeni

8.4. Huttuset

10.4. Anneli Mattila & Recados

12.4. Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot

13.4. Amanda & Noste

17.4. Janne Tulkki & Tulinen sydän

24.4. Suvi Karjula & In the Mood

26.4. Taikakuu

27.4. Kaukolasipartio

30.4. Antti Ahopelto & Etiketti

3.5. Maria Tyyster & Rodeo

4.5. Ilkka Hakala & Sonetti

5.5. Benny Törnroos & Muumit

8.5. Yölintu

10.5. Tanssiorkesteri Polte

15.5. Teemu Roivainen & Energia

17.5. Lemmenlautta

18.5. Rainer Bollström & Graniitti

22.5. Tommi Soidinmäki & Vastakaiku

24.5. Läpivalaisu

25.5. Sami Rossholm & Casanova

29.5. Seireenit Tanssiorkesteri

Iso-Valkeinen

www.isovalkeinen.com

 

23.3. Tulipunaruusut 

29.3. Kyösti Mäkimattila & Varjokuva 

30.3. A.Aallon Rytmiorkesteri

5.4. Lasse Hoikka & Souvarit

6.4. Yölintu

12.4. Teemu Roivainen & Energia

13.4. Nina Åkerman & Onnentähti

27.4. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

30.4. Vapputanssit Jarkko Honkanen & Taiga

3.5. Leif Lindeman & Amore

4.5. Heidi Pakarinen & Karavaani

Ohjelmaravintola Maxim

 

22.3. Miljoonasade

23.3. Robin Banerjee Ska/Jazz Quartet

27.3. UMO – Tribute to Prince

29.3. Jesse Kaikuranta ja Peter Engberg

6.4. Samuli Putro

10.4. Erja Lyytinen

12.4. Pelle Miljoona United

21.4. Tasha Taylor

24.4. Litlle Victor & Down Home Kings

26.4. Mokoma Duo

Katso koko ohjelmisto verkkosivulta www.maximkuopio.fi

Tahko, Piazza

www.piazzatahko.fi

 

21.3. Antti Ketonen

22.3. Booster

23.3. Ida Paul & Kalle Lindroth

28.3. Telaketju

29.3. Sanni

30.3. Disco Inferno Show

5.4. Irina

12.4. Kasmir

13.4. Joku Paikallinen Bändi

19.4. Stig

20.4. Eveliina

Tahko, Kunkku

www.syvarinkunkku.com

 

21.3. Poju

22.3. Vicky Rosti

29.3. Mighty 44

30.3. Gunther

5.4. Happoradio

12.4. Tuure Kilpeläinen

13.4. Scandinavian Hunks

19.4. Telaketju & Soviet Onion

20.4. Ellinoora

21.4. Lord Est

26.4. Pasi Ja Anssi

27.4. Movetron

 

Oikeudet ohjelmanmuutoksiin pidätetään. Myös keikkapaikkojen omaa ilmoittelua kannattaa silmitellä!