Keikat ja konsertit

Kuopiossa riittää elävän musiikin ja muun esittävän taiteen tarjontaa. Moneen makuun live-meininkiä tarjoavat niin pubit kuin ohjelmaravintolatkin. Tässä muutama poiminta lähiaikojen keikkatarjonnasta.

Henry´s Pub

www.henryspub.net

5.10. Ellinoora

10.10  The 69 Eyes

12.10. Jesse Markin

25.10. 22 Pistepirkko

26.10. Lazy Bonez

1.11. Pariisin Kevät

2.11. The Flaming Sideburns

8.11. Plutonium 74

15.11. Gasellit10v

16.11. Peer Gunt

29.11. Vorna, Kaunis kuolematon, Amanita Virosa

30.11. Maustetytöt, Pintandewall

6.12. Vesterinen yhtyeineen

7.12. Kolmas Nainen

13.12. FHMF Modern metal circus

19.12. Stam1na

Kummisetä

www.kummiseta.com 

 

4.-5.10. Supersonic

11.-12.10. Backbeat

18.-19.10. Sweet Chilly

25.-26.10. Katupojat

Kings Crown

www.kingscrown.fi

 

5.10. Juha

12.10. Henna ja Tomi

19.10. Viimeiset Vieraat acoustic

26.10. Vuoroveto

2.11. Henna ja Tomi

9.11. Papa´s Paradise

16.11. King´s House Band

23.11. Unit4You

30.11. Henna ja Tomi

6.12. Prison Field Soul Band

 

Kunnonpaikka

www.kunnonpaikka.com 

4.10.  Saija Tuupanen
 
11.10. Rainer Bollström & Graniitti
 
12.10. Johanna Pakonen & Kunnon Houseband
 
25.10. Myrskytuuli & Band
 
26.10. Johanna Debreczeni & Kunnon Houseband

1.11. In The Mood & Suvi Karjula

8.11. Tanssiorkesteri Ässät

22.11. Olli Herman

23.11. Antti Railio

29.11. Mikko Leppilampi

30.11. Osmo Ikonen

5.12. Sakari Kuosmanen

7.12. Tangokuninkaalliset Johannes Vatjus & Pirita Niemenmaa

Pannuhuone Gust.Ranin

www.pannuhuone.ravintolamestarit.net

3.10. Lake Jons

12.10. Ylva Haru

14.11. Jaakko Laitinen & Väärä Raha

22.11. Hannibal & Hot Heros

Café Satama

4.10. Markus Petsalo

18.10. Trubaduuri Mika

Sataman Helmi

www.satamanhelmi.fi

1.11. Kaksinen Band

Ottopoika

www.ottopoika.fi

 

5.10. Project Silence, Corrosium

30.11. Kaikkeus

Rauhalahti

www.rauhalahti.fi

 

2.10. Markku Aro & Diesel

4.10. Pasi Vainionperä

5.10. Patajätkä

9.10. Kyösti Mäkimattila&Varjokuva

11.10. Niko Mäenpää & Tähtikuvio

12.10. Komiat

16.10. Heidi Pakarinen & Karavaani

18.10. Tanssiorkesteri Weranta

19.10. Rakkauden Ammattilaiset

20.10. Super Saksofonit – Quinteto Arsis de Cuba

23.10. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

25.10. Neljä Ruusua

26.10. Taikakuu

30.10. Tommi Soidinmäki & Vastakaiku

1.11. Teflon Brothers

2.11. Steve´n` Seagulls

6.11. Finlanders

8.11. Lemmenlautta

9.11. Sonata Arctica, Arion , Temple Balls

13.11. Pekkaniskan Pojat

15.11. Kotiteollisuus

16.11. Kinojake

20.11. Lasse Hoikka&Souvarit

22.11. Popeda

27.11. Jarno Kokko & Taisto Lunkan tanssiorkesteri

29.11. Hurma

30.11. Virve Rosti

7.12. 90s Fin Cover Boyz&Girls, Helloband: Back to the 80’s

11.12. Charles Plogman & Rosette

13.12. Läpivalaisu

14.12. Tanssiorkesteri Polte

18.12. Tomi Markkola & Fernet

20.12. Aki Hietala & Norolan Pojat

27.12. Yölintu

28.12. Riverband

Ohjelmaravintola Maxim

Katso ohjelmisto verkkosivulta www.maximkuopio.fi

 

Tahko Piazza

www.piazzatahko.fi

22.11. Jonne Aaron

23.11. Ressu Redford

29.11. Samuli Edelmann

30.11. Danny

6.12. Happoradio

7.12. Mikko Leppilampi Band

28.12. Mofo Jones

Tahko, Kunkku

www.syvarinkunkku.com

12.10. Pasi ja Anssi

23.11. Aikakone

30.11. Poju

6.12. Irina

7.12. Oku Luukkainen

14.12. Telaketju

 

 

Oikeudet ohjelmanmuutoksiin pidätetään. Myös keikkapaikkojen omaa ilmoittelua kannattaa silmitellä!